Kahve Ambalajı

Kahve dalından koparılıp tüketiciye ulaşana kadar birçok aşamadan geçmektedir. Bu aşamalardan geçerken gerek aromasından gerek kokusundan hiçbir bozulma gerçekleşmeden tüketiciye ulaşılmaktadır. Kahveler en son tüketicilere ulaştırılmadan önce ambalajlama işlemi gerçekleştirmektedir. Bu ambalajlama işlemleri gerçekleştirirken yine üretim aşamasındaki gibi tazeliğini koruyabilmesi için özel kahve ambalajları ile paketlenmektedir. Özel yapılan kahve ambalajları hava, nem gibi fiziksel koşullardan koruyarak aroması ve tadının tazeliğini korumasını sağlamaktadır.

Kahve ilk olarak çekirdeği toplandığı andan beri hassas yapısı nedeniyle güneş ışınlarından ve nemden korunması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı ambalajlama en hassas noktalardan biridir. Özel kullanılan kahve ambalajları kahvenin kokusu ve aromasını koruyabilmektedir ve böylece daha uzun bir süre muhafaza edilmesine olanak sağlamaktadır. Kahve ambalajı kahvenin içindeki aromasının korunması amaçlı uygun şekilde üretilmeli.

Kahve ambalajlarında en çok tercih edileni ambalaj çeşitlerinden biri olan Alüminyum doypack ve Kraft alüminyum doypack ambalajları kullanılmaktadır. Kahve ambalaj bu ambalaj çeşitlerinin daha çok kullanılması sebeplerinden biri görsellik diğeri sağlık açısından herhangi bir zararının olmamasından kaynaklanmaktadır. Reklam sektörünün çok fazla gelişmesi ile beraber etkili görseller sürekli reklamlar için çok etkili olmaktadır. Bu ambalajlarda reklam görsellerini şekillendirdiği için özellikle son zamanlarda çok fazla tercih edilme sebeplerinden biri olmayı başarabilmiştir.

Kahve Ambalajı Avantajları Nelerdir?

Kahve ambalajı kahvenin tadını acı yapmamaktadır. Kahve satıcısı firma kendi isim ve ambalajlarını reklam amaçlı baskı uygulayabilmektedirler. İçerisinde yer alan kahve ile teması tamamen uygundur. Ambalaj kilit sistemi sayesinde açılan ürünün de daha uzun bir süre muhafaza edilmesine imkan sağlamaktadır. Tozdan, nemden muhafaza edilebilmektedir. Kahve ambalajları hem üreticiye hem de tüketiciye sağladığı birçok avantajdan dolayı günümüzde marketlerde özellikle marketlerde kahve satılan raflarda kahve ambalajlarına çok sık rastlanılmaktadır.

https://www.ambalajal.com.tr/kahve-ambalajlari

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir