Fatih Oto Ekspertiz Firması Oto Mercek Ekspertiz

Fatih Oto Ekspertiz Firmaları

Fransızca dil kökenine sahip olan “expert” kelime olarak eksper şeklinde Türkçe’ ye çevrilerek günümüz kullanımına dahil edilmiştir. Eksper kelime anlamı; herhangi bir konuda teknik anlamda bilgisi becerisi olan kişi olarak tanımlanmaktadır. İkinci el otomotiv sektörü içerisinde yer alan “oto ekspertiz” kelime anlamı ise yetkin ustaların teknik cihazlar ve araç gereçler ile otomobilleri kapsamlı bir şekilde inceleyerek bu otomobiller hakkında teknik olarak görüş bildirmesi olarak tanımlanmaktadır.

Oto ekspertiz bir aracın kullanıldığı süre zarfı içerisinde gerçekleşen kazalardan boya, kaporta ve bazı benzeri değişen parçalara, mekanik hareket sisteminde bozulan yerlerden kısa bir zaman zarfı içerisinde maddi olarak zarar oluşturacak masrafları çıkarabilecek bütün kısımlara kadar araçların detaylı incelemesinden oluşmaktadır. Bu işlemler gerçekleştikten sonra ise müşterilerine detaylı bir şekilde yazılı rapor veya bilgi sunumu ile bu işlemleri gerçekleştiren müşterilerine sunmaktadır.

Fatih Oto Ekspertiz Hizmetleri

Peki fatih oto ekspertiz avantajları nelerdir, araç kullanıcılarına ne gibi faydalar sağlamaktadır? Bunları biraz daha detaylı bir şekilde açıklayacak olursak. Özellikle 2. El otomobil pazarı içerisinde “temiz az kullanılmış araba”, “Öğretmenden temiz araba”, “ Bayandan az kullanılmış araba” gibi tabirleri özellikle ikinci el oto pazarlarında en çok karşılaştığımız durumlardır peki bunlar ne anlama geliyor. Aslında bu garip gelen sözler arabanın hiçbir masrafının olmadığını, mekanik hareket sistemlerinin sağlam olduğunu, herhangi bir kaza kaydının bulunmadığını ifade etmektedir. Fakat bazen öyle durumlar ile karşılaşıyoruz ki tüm bakımlarının düzenli olarak yapıldığı öne sürülen araçların tam tersine sahip olması günümüzde çok sık karşılaştığımız durumlardır. Bunun için bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için aracı aldığınız kişiden fatih oto ekspertiz raporlarını istemenizi eğer oto ekspertiz raporları yer almıyorsa oto ekspertiz yaptırmak istediğinizi belirtin. Böylece alacağınız araç hakkında oto ekspertizlerin yaptığı detaylı inceleme sonucu temiz olup olmadığını kısa zaman içerisinde herhangi bir sorun çıkarıp çıkarmayacağı hakkında detaylı bir bilgi sahibi olabilmektesiniz.

Kaynak: http://www.otomercek.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir